0523-794092

הגישה הטיפולית

הגישה הטיפולית של דולב הנה ביטוי במלוא מובן המילה של המושג "גוף-נפש". כל אדם הנו שונה מחברו, ולכן שני מטופלים המציגים בעיה דומה, עשויים להזדקק לטיפול ולהמלצות שונים לחלוטין. האדם הוא מכלול של גוף פיזי, הכולל בתוכו איברים, תאים ואין-ספור תהליכי פיזיולוגיה וביוכימיה, יחד עם נפש/נשמה/רוח עמוקות מיני ים וגבוהות מעל השמים. על המטפל לאבחן מאיזו זווית מתאים ביותר לגשת למכלול.

לדוגמה, מטופל א' סובל מדיכאון בעקבות אירועים בחייו המבלבלים אותו. הוא בדרך כלל בריא ומתפקד באופן סביר במסגרות השונות של החיים. מדיטציה מודרכת מאפשרת לו להתבונן בבעיותיו לעומקן, לראות אותן בפרספקטיבה חדשה, ולמצוא להן פתרונות חדשים.

לעומת זאת, מטופלת ב' סובלת מדיכאון גם היא, יחד עם תלונות פיזיות שונות. האבחון מצביע בעיקר על מצב של תת-תזונה גבולית אצלה, ולכן הדרישה אצלה היא לייעוץ תזונתי פרטני. בשלב מאוחר יותר, ניתן לטפל בצד הנפשי דרך שיחה ודמיון מודרך.

חלקו של הציבור, בשומעו את הביטוי "גוף-נפש", נרתע מהקונוטציה המקובלת של ביטוי זה לתחום של מיסטיקה, למזרח הרחוק ולמושגים עילאיים ובלתי מובנים אחרים למוח הרציונלי. בניגוד לכך, אצל דולב, גוף-נפש הוא מושג פרקטי המבוסס על המדע. כל מחשבה מחוללת בגוף שינויים רבים: מתח בשרירים לפי המסר שהגוף מקבל, שחרור הורמונים המשפיעים על אלפי תהליכים ביוכימיים, שינויים במערכת העצבית ועוד. לכל אדם יש תבניות מסוימות של מחשבות ורגשות, ולתבניות אלו יש תרגום מקביל בגוף הפיזי בעקבות השפעתן.

המיוחד אצל דולב הוא הבנת הגישה ההפוכה: השפעת הגוף על הנפש. המוח הוא איבר בדיוק כמו הלב או הכליות, והוא מתפקד בצורתו המיטבית, רק כאשר הוא מקבל את התזונה הנדרשת. הגישה התזונתית של דולב מבוססת על המסורת השבטית של מזון מן הטבע (לאו דווקא מזון צמחוני), יחד עם גישה מודרנית ומדעית הנקראת "רפואה אורתומולקולרית". לא קל לאדם לא בריא להיות שמח ומרוצה מהחיים. ייעוץ תזונתי אמור להיות חלק חשוב מאוד במניעת בעיות בריאותיות ובטיפול בהן. ההמלצות של דולב מבוססות על ידע רב, המופק מחקר מקורות מדעיים, ועל ניסיונו האישי ועל ניסיונם של מיטב הרופאים והמטפלים מסביב העולם.

השיאצו אצל דולב הוא טיפול גם בגוף וגם בנפש. ההרפיה העמוקה מאוד אליה מגיע המטופל, מאפשרת לגוף להתאושש. המטופל נפגש עם מתחים שהוא לא היה מודע לעצם קיומם, ומשתחרר מהם. תוך כדי כך, עולות למודעות הבנות מסוימות. השיאצו אצל דולב הוא חוויה מאוד מעניינת ונעימה. דולב מדבר באופן פתוח על החוויה הפנימית שלו ועל הכוונות שלו בזמן הטיפול, תחת הכותרת "שביל המגע". לא נשכח להזכיר שטיפול זה יעיל ביותר לכאבי גב וכתפים.

המרפאה גם מציע טיפולים מתחום הטיפול האנרגטי: טיפול בשדות מגנטיים פועמים עם מכשיר מתקדם בתחום, משולב עם טיפול בחום אנפרא אדום רחוק, לאלא שטיפול מסוג זה מתאים להם.

הנכנס לקליניקה של דולב מקבל יחס אינדיבידואלי, המותאם לצרכיו של המטופל - טיפול מסור, יצירתי, אינטואיטיבי ומקיף.

אם אתם סובלים מבעיה בריאותית כלשהי, צרו קשר עכשיו.

 • תודה על הטיפים

   דולב יקר,

  תודה על הטיפים

  תודה על הנתינה

  תודה על מפעל חייך ועל האדם שבך

  תודה שאתה נמצא בחיינו

  שפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך

  בברכה,

  פלורה
  רחימי

במה אוכל לעזור לך?

Invalid Input

שם(*)
Please type your full name.

טלפון
Invalid Input

דוא”ל(*)
Invalid email address.

confirm
Invalid Input

Vitamin-c-banner

הרצאות וסדנאות באנר

לשחרר באנר