0523-794092

דמיון מודרך ומדיטציה

דרגו מאמר זה
(0 הצבעות)

פסיכולוגיית עומק מאפשרת גישה לתת-המודע מזווית חיובית ובונה. התפיסה ההוליסטית אינה רואה בתת-המודע מקום אפל, בו מסתתרים שלדי העבר ומקורות לליקויי האישיות, אלא מעיין, ממנו נובעים הכוחות המופלאים הטמונים בכל אחד. השימוש בדמיון מודרך מאפשר קבלת מסרים מתת-המודע והדרכה איך להוציא את הכישרונות המצויים בעומק הנפש מן הכוח אל הפועל.   (דולב)
.
.
הגדרה כללית של דמיון מודרך ניתן למצוא בוויקיפדיה, ולכן לא נאריך בעניין זה. אני עובד בדרך כלל לפי השיטה של דמיון מודרך אינטראקטיבי. המטופל חווה חוויה פנימית עמוקה, ובו בזמן שהוא משוחח עם המטפל, הוא מודע לכך שהוא עובר תהליך טיפולי. המילה 'מדיטציה', בכותרת העמוד, מבטאת חלק ניכר מהתהליכים. באופן כללי, 'דמיון' מתאר תהליך של חוויה ציורית, ו'מדיטציה' מתארת תהליך מחשבתי, הכול לפי העניין.

הנשמה של האדם הנה אין סופית, ולכן גם אין סוף לכיוונים של הדמיון המודרך. כאשר אני מתחיל בתהליך של דמיון מודרך, אין לי יותר מרעיון כללי לאיזה כיוון התהליך יוביל, וגם את זה אני מוכן לבטל, וללכת לפי האינטואיציה שלי ולפי הנסיבות, לכיוון אחר. הכי כיף בטיפול מסוג זה הוא להגיע לשלב שבו אין לי שום מושג שהוא מה לעשות. זהו מקום של ספק גמור. מן המקום הזה, גם אני שואב מתת-המודע שלי, ואומר את מה שעולה בראשי. מהרגע הזה, אני כבר לא מטיל ספק, וניסיון של מאות תהליכים הוכיח לי, שהמטופל עומד לעבור חוויה שתגלה לו מסרים חשובים לחייו.

תהליכי דמיון מודרך או מדיטציה הנם טיפול בפני עצמם או עזרים כחלק מתהליך טיפול כללי.
 
 
 

 

מדגם התהליכים בדמיון מודרך/מדיטציה:

 • המדריך הפנימי
 • דו-שיח עם הסימפטום
 • טיפול בהתמכרות
 • "תרגיל הווילון" (לשיפור הדמוי העצמי)
 • הגשר הרגשי לעבר
 • "החזרת חלקי הנפש" (Soul Retrieval)
 • לזכור את העבר (שחזור גלגולים)
 
 
 
דולב מנחה את חזי דין, כחלק של הכנת הקוסם לכניסתו לקוביית הקרח בכיכר רבין כדי לקבוע שיא גינס:
 
Hezi in Clinic-

תגובות

 • גופיפי לואי

  גופיפי לואי

  הגעתי לדולב לאחר שאובחנתי כחולה באחת מהמחלות הניווניות של המוח. יש המכנים מחלה זו בשם מחלת גופיפי לואי, ויש אחרים שאינם מוכנים לחתום על אבחנה זו, אבל הגדרת המחלה בשם פחות חשובה.

  הפגיעה המוחית גרמה גם לפגיעה קוגניטיבית מסוימת וגם להפרעת תנועה קלה (בעיקר איטיות). התרופות שקיבלתי מהרופאה רק החמירו את מצבי, ולכן מהר מאד הפסקתי לקחת אותן. הגעתי לדולב די נואש.

  דולב, באכפתיות רבה, בסבלנות ובמקצועיות הציע לי מספר תוספי מזון. היום, אני כמעט שנה אחרי האבחון, ומצבי, לא רק שלא הידרדר, אלא הוטב. אני פחות מבולבל, מתפקד ועושה כמיטב יכולתי לחזור לשגרת חיים רגילה.

  ברור לי שאין "הוקוס פוקוס" - ברור שהמחלה עדיין מקננת בי. אך לשמחתי, בעזרת דולב, מצאתי דרך לחיות איתה בשלום, ובעיקר לחיות את חיי בצורה מכובדת. נראה לי שבשלב זה הצלחתי להחזיר לעצמי את יכולתי לשלוט על חיי. בתקווה שיכולת זו תישאר לאורך זמן. תודה לך דולב.

קבע עוד היום פגישת ייעוץ עם דולב

שם(*)
Please type your full name.

טלפון
Invalid Input

דוא”ל(*)
Invalid email address.

תיאור הבעיה
Invalid Input

confirm
Invalid Input

Vitamin-c-banner

הרצאות וסדנאות באנר

לשחרר באנר