0523-794092

שאלה על עצירות

תוכן הודעה שנשלחה אליי לפורום באינפומד:

לד"ר דולב שלום. אני סובלת מעצירות קשה כאילו יש לי סוגר בפי הטבעת. לקחתי תקופה נורמלקס שדי עזר לי, אבל אני לא יודעת אם כתוצאה מהנורמלקס או מסיבה אחרת. יש לי כיב שדימם, לפחות עד לפני כשלשה שבועות. עכשיו אני חוששת להמשיך לקחת נורמלקס, כי בעלון יש אזהרה מלקיחת הנורמלקס כאשר יש כיב במעי. האם אני יכולה במקום זאת לקחת לקסי קר שמכיל אלואה, פרוקס, פלנטגו, לחך, שומר, שזיפים, תאנים טריים, קלציום פוספט ותאית צמחית כאשר יש לי כיב, או שזה עלול להחמיר את הכיב. תודה על תשובה מהירה.

תשובתי:

לשאלה הספציפית של האם התוסף עלול להחמיר את הכיב, אינני יודע להשיב. הייתי רוצה לשמוע מה אומר הרופא שלך, ואני חייב לדעת איפה הכיב ומה גרם לזה.

הנורמלקס עובד על העיקרון של משיכת מים לתוך המעי וכך לנפח את הצואה ולרכך אותה. פעולה זו מפעילה את התנועתיות של המעי. מעניין לדעת, שזאת דומה מאוד לפעולה שנגרמת על ידי מינון יתר של ויטמין C (או של מגנזיום), ועל כך מזהירים לא לקחת יותר מדי ויטמין C מפני שהוא יכול לגרום לשלשול! הוריתי לכמה אנשים לקחת מינון יתר של ויטמין C כדי לשחרר עצירות. זה עובד וזה בריא, אבל גם את זה לא מומלץ לעשות לעתים קרובות מדי או לאורך זמן, כי צריכים לגלות למה יש לך עצירות בכלל, ולא רק לטפל בסימפטום.

אם הכיב במעי נגרם על ידי הלחץ של הצואה הנפוחה על המעי, אז זה מורה על חולשה ברקמות המעי, דבר שוויטמין C דווקה מחזק!

בכל אופן, את צריכה ייעוץ נטורופתי כדי לדון בעיקר הבעיה למה יש לך עצירות, ואיך לטפל בך.

  • אני מפנה בשמחה

    היי דולב,

    אני מפנה אליך אנשים בשמחה ובאמונה שלמה בך כמרפא.

    חברתי מאד מרוצה ומרגישה שהגיעה לאדם הנכון.

    בברכה, ש.

Vitamin-c-banner

הרצאות וסדנאות באנר

לשחרר באנר