0523-794092

רופאים

מקצוענים בנו את הטיטניק. נוח היה חובבן.

 

לפעמים, אני משתמש באמירות בלתי מחמיאות ביחס לרופאים. נא דעו וזכרו בעת שתקראו את מאמריי, שאיני מדבר על הרופא שלכם! הרופא שלכם הוא אדם מסור שהחליט להקדיש את חייו, וויתר כמעט על הכול כדי ללמוד רפואה יום ולילה במשך חלק ניכר משנותיו הטובות. איני סבור שרוב הרופאים בחרו את דרכם בחיים עקב הרווח הכלכלי הטמון בעבודה זו. המושאים ל"מחמאות" שלי הנם פרדיגמות ממוסדות, ההשלכות שהן מולידות, ואלו המתעלמים מההוכחה הנגדית לדעותיהם כלפי הרפואה הטבעית שניתן לראות בשטח.

נוסף על כך, ניתן לחלק את הרפואה הממוסדת לשני חלקים עיקריים: רפואת חירום ורפואה כרונית. כאשר הדבר נוגע לטיפול רפואי במצבי חירום – מצבים מסכני חיים או כאשר אחד מחלקי גופכם שבור – הרפואה המערבית כיום מספקת את הטיפול הרפואי הטוב ביותר מזה שסופק בכל זמן אחר בהיסטוריה, ומצילה בזאת חיים בכל דקה, כל יום.

 

אבל בעניין המחלות...

התחום בו הרפואה המודרנית נכשלה, כפי שאני רואה את הדברים, הוא במניעה של מחלות השכיחות ביותר במאה האחרונה, ובטיפול בהן. ברפואה המודרנית, ההבנה של גורמי המחלות היא לקויה, והאבחונים במקרים רבים הנם בלתי מוצלחים, ומובילים לפרוטוקולים של טיפול שהנם שגויים. ניתנות תרופות, ולאחר מכן יש לתת תרופות נוספות כדי לטפל בתופעות הלוואי של התרופות הראשונות, מה שמוביל בסופו של דבר למצבי חירום חריפים, שבהם הרפואה המודרנית יכולה שוב לבלוט בזוהרה, בהציעה עוד מספר שנים נוספות של סבל. ניתן לקבל את הרושם, שבתחום זה של הרפואה, נמסרה השליטה לחברות תרופות למטרות רווח בעיקר, לחברות לציוד רפואי, ולרופאים שאיבדו את דרכם. רופאים אלו נהיו, שלא במתכוון, עיוורים לטיפולים יעילים טבעיים, לאחר שקיבלו את העט הנובע עם התווית של איזושהי חברת תרופות, בעת שהם למדו תכנית לימודים מוכוונת-תרופות באוניברסיטה, והמשיכו במסלול זה למקומות נופש מפוארים כדי למלא את חובת ההשתתפות בלימודי המשך ברפואה (CME), שקיבלו את החסות מאותה חברה.

בתחום זה – של מניעת מחלות והטיפול בהן, ובמיוחד זה של המחלות הניווניות – התזונה הנה בין גורמי המניעה החשובים ביותר וצורות הטיפול המוצלחות ביותר, לצד פעילות גופנית וחיים מלאיי שמחה. התזונה זכתה ליחס של התעלמות מצד רופאים המשתמשים בתואר שלהם כדי לטעון למונופול על כל ענפי בריאות האדם. זוהי תמציתה של התלונה שאני מביע. אסור שמומחה ישתמש במומחיות שלו בתחום אחד כדי להוליך שולל אנשים, כולל הוא עצמו, להאמין שהוא מומחה בתחום אחר. דבר זה גורם רק נזק. הרופא הממוצע שלך יודע על תזונה פחות מכפי שיודעת על כך פקידת הקבלה הממוצעת שלו.

 

לדוגמה

על מדף הספרים שלי מצויים 15 ספרים העוסקים באופן בלעדי בוויטמין C; אחד מהם חובר על ידי. קראתי אלפי תקצירי מחקרים, מחקרים רבים באורך מלא, ואת רוב מה שנכתב בשנים האחרונות בפורום הארגון של ויטמין C.* עם זאת, רופא שהנו בוּר כל כך בתחום זה, עד שמעולם לא ראה לנכון להקדיש ולו עשר דקות לנושא זה, מזהיר את המטופלים שלי שכמות מעל 500 מ"ג ויטמין C עלולה לגרום לנזק, או במקרה הטוב (קריצה, חיוך), רק תעשיר את השתן שלהם בחומר! בניגוד לדעות כאלה הלא מלומדות, מסתבר שוויטמין C הנו התרופה החשובה ביותר בתבל.

 

לסיכום

בדרך כלל אין להאשים רופאים בודדים, אלא את המערכת של שליטה על מחשבות, שהפנתה את גבה לאמת מרפאת מסוימת. זהו הנושא שבו אני עוסק – אמת מרפאת מסוימת, שעל כל מקצוען בתחום הרפואה להיות מודע לה. רופאים, עמכם הסליחה, אך עם כל הכבוד הראוי לכם, עליכם להיפתח וללמוד את מה שיש לרפואה התזונתית, ובייחוד לגישה האורתומולקולורית, ללמד בנוגע למניעת ולריפוי מחלות. אתם חייבים זאת לאנושות, ולאני הפנימי שלכם, שהביא אתכם בראש ובראשונה לעולם הרפואה.


*www.vitamincfoundation.org הוא אתר מצוין ומומלץ. אני משתתף באופן קבוע בדיונים בפורום זה.

  • סיאטיקה, אישיאס

    סיאטיקה, אישיאס:

    לכל מען דבעי,

    במשך מספר חודשים סבלתי מכאבים חדים המקרינים מהגב התחתון לאורך רגלי הימינית,

    קרא עוד ...

Vitamin-c-banner

הרצאות וסדנאות באנר

לשחרר באנר