0523-794092

טיפול בחום בסאונה אינפרא אדום

דרגו מאמר זה
(0 הצבעות)

במרפאות לרפואה טבעית המתקדמות ביותר בשוויץ ובגרמניה, משתמשים בשילוב של טיפול בשדות מגנטיים פועמים (PEMF) עם טיפול בהיפרתרמיה (טיפול בחום). הכלי המובחר לטיפול בחום הוא סאונה, המחממת באמצעות גלי אור בטווח האינפרא אדום הרחוק (FIR).

במרפאת "שבילים ברפואה טבעית", אנו מעניקים טיפול בכלים מתקדמים אלו, המועילים לחיזוק המערכת החיסונית, ועוזרים בדטוקסיפיקציה (הוצאת רעלים מהגוף). לאחר הטיפול המשולב, המטופל יוצא עם הרגשת רגיעה עמוקה והתחדשות.

גם אם אתם בריאים, וגם אם סובלים ממחלה כלשהי, אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות למען בריאותכם הכללית, הוא השימוש לעתים קבועות בסאונה אינפרא-אדום. לסאונה מסוג זה ישנם כמה יתרונות:

  • גלי אינפרא אדום חודרים לגוף לעומק רב, לעומת החום בסאונות רגילות שמחמם בצורה שטחית.
  • למרות זאת, החום האינפרא אדום מורגש פחות (טמפרטורת האוויר נמוכה בהרבה מזו המצויה בסאונה רגילה), דבר המאפשר שהייה בסאונה ארוכה יותר וקלה יותר, עם תוצאות משופרות בעקבות כך.
  • אנשים רבים סובלים מצוקה בסאונה רגילה, ואפילו בסאונה אינפרא אדום אינם מסוגלים לשהות את הזמן הנדרש לאפקטיביות מקסימלית. בסאונה האישית הנמצאת במרפאת "שבילים ברפואה טבעית", המטופל שוכב בנחת אם הראש בחוץ, וכך ניתן לשהות לזמן האופטימלי למצבו. בנוסף, אם הוא עובר מצוקה, המטפל יושב לידו, משוחח אתו, נותן לו לשתות בעזרת קש ומקרר את ראשו עם רטייה.

בטיפולי היפרתרמיה באירופה, הגוף מתחמם לחום של 40 מעלות ואף יותר. טיפול כזה דורש פיקוח רפואי. אצלנו, הגוף מתחמם רק עד 38.5 מעלות – זוהי "היפרתרמיה עדינה" – חום שהוא בטוח ועדיין יעיל. מיליונים רבים של אנשים עברו טיפולי היפרתרמיה ללא פגע. בכל אופן, היות שכל אדם מגיב בצורה אחרת לכל סוג של טיפול, אנו מקפידים לבצע את הטיפול הראשון למשך זמן קצר יחסית שנע בין 20 ל-30 דקות, בחום מתון. טיפולי ההמשך אינטנסיביים יותר.

 

מה התועלת של טיפול בחום?

היפוקרטס אמר: "תן לי חום, ואני יכול לרפא כל דבר". עלייה טבעית של חום הגוף היא הדרך הטבעית לגרות את המערכת החיסונית ולטפל במחלות שונות. כמו כן, כאשר אנו מעלים את החום בגוף בסאונה אינפרא אדום, המערכת החיסונית מתחזקת, ומטהרת את הגוף מזיהומים שונים. מעבר לזה, הטיפול הוא חלק חשוב מטיהור הגוף מרעלים שונים, וראוי להיכלל בכל תהליך תזונתי ונטורופתי של "דיטוקס". נמצא במחקרים שונים, שהריכוזים של רעלנים שונים בזיעה – ארסן, קדמיום, עופרת, כספית – גבוהים כמה מונים יותר מאשר ריכוזם בפלסמת הדם1. גם ביספינול A, החומר שאנו סופגים מאריזות פלסטיות, מתנקה באמצעות טיפולי חום2.

סאונה אינפרא אדום מעוררת הזעה מרובה. במרפאתי, הטיפול בחום בא בדרך כלל אחרי טיפול בשדות המגנטיים הפועמים של מכשיר הקיורטרון, טיפול שמפעיל את מנגנוני שחרור הרעלים ומזרים את הדם. הטיפול המשולב יעיל בצורה סינרגטית בחיזוק המערכת החיסונית, בשיפור זרימת הדם ובהוצאת רעלים. צוותי ההצלה שעבדו באסון מגדלי התאומים ונחשפו לרעלנים, עברו טיפולי חום.

המחקרים מצביעים על תועלת הסאונה במצבי בריאות רבים, וביניהם:

  • מחלות לב וכלי הדם: הטיפול בחום משפר את תפקוד השכבה הפנימית של העורקים (גמישות ותגובה טבעית לחומרי איתות) ועוד גורמי סיכון הקשורים לתפקוד הלב4,3.
  • תמיכה בירידה במשקל5.
  • מניעת הצטננות6.
  • פיברומיאלגיה ועייפות כרונית7.
  • כאב כרוני8.
  • מאמר ארוך ב-Townsend Letter for Doctors and Patients (1992) מצטט מקרים רבים של השימוש בסאונה לטיפול בסרטן, נוירופתיה, דלקת פרקים, בעיות נשימה, חרדות, כאבי ראש ועוד.
  • מטופלים מדווחים על בהירות מחשבתית, חידוד החושים, שיפור במראה העור ואנרגיה מרובה יותר, בעקבות השימוש בסאונה.

רבות נכתב על השימוש בהיפרתרמיה כטיפול בסרטן. ד"ר הנינג סואפה (Henning Saupe), ממרפאת ארקדיה בקסל, גרמניה, שם ביקרתי והתנדבתי במשך שבועיים, אמר, "כאשר יש לנו חום, המערכת החיסונית שלנו פעילה מאוד. הדבר היחיד שמסוגל באופן יעיל להרוג תאי סרטן הצפים בדמך, הוא המערכת החיסונית שלך. שום תרופה ושום חומר טבעי אינו מתקרב למה שהמערכת החיסונים שלך מסוגלת לעשות. לכן נקיטת כל אמצעי לתמוך במערכת החיסונית שלך, הנה בעלת חשיבות עליונה כאשר מטפלים בסרטן."

במרפאתו של ד"ר סאופה, במרפאת Paracelsus של ד"ר טומס ראו בשוויץ ובמרפאות נוספות אחרות, משתמשים בשדות מגנטיים עוצמתיים (רפואת תדרים) ובסאונה אינפרא אדום בתכנית הטיפול לכל חולה סרטן. למיטב ידיעתי, מרפאתנו, "שבילים ברפואה טבעית", היא המקום היחיד בארץ בו ניתן להתנסות בשילוב הזה של טיפולים.

אני מזמין מטפלים אחרים להציע שירות זה למטופליהם הסובלים ממחלות קשות. נא ליצור עמי קשר בנדון.

התוויות נגד (קונטרה-אינדיקציות) לשימוש בסאונה הן אנגינה פקטוריס בלתי יציבה, אדם שעבר לאחרונה התקף לב, היצרות חמורה של אב העורקים, היריון בסיכון גבוה (high-risk pregnancy), ולוקמיה מיולואידית (כל סוג אחר של סרטן הוא בר טיפול). יש לנקוט זהירות יתר בטיפול בנשים בהיריון ובקשישים.

ניתן לרכוש אצלנו חבילות שונות של טיפולי שדות מגנטיים וחום, וניתן לשלב יחד שיאצו, ייעוץ תזונתי וכל טיפול אחר המוצע במרפאה, וכך ליהנות מהשרות המקיף שאנו מציעים.

ד"ר דולב גילמור PhD, נטורופת

צרו קשר


1Sears ME, Kerr KJ, Bray RI. Arsenic, cadmium, lead and mercury in sweat: a systematic review. J Environ Public Health. 2012 Feb 22. PMID: 22505948
2Genuis SJ, Beesoon S, Birkholz D, Lobo RA. Human excretion of bisphenol-A: blood, urine and sweat (BUS) study. Journal of Environmental and Public Health. 2012 PMID: 22253637
3 Imamura M. et al. Repeated thermal therapy improves impaired vascular endothelial function in patients with coronary risk factors. J. Am Coll Cardiol. 2001 Oct;38(4):1093-8. PMID: 11583886
4Biro S., et al. Clinical implications of thermal therapy in lifestyle-related diseases. Exp Biol Med. 2003 Nov. PMID: 14610268
5Ibid.
6Ernst E, et al. Regular sauna bathing and the incidence of common colds. Ann Med. 1990. PMID: 2248758
7The effects of repeated thermal therapy for two patients with chronic fatigue syndrome. J Psychosom Res. Apr;2005. PMID: 15992574
8Masuda, et al. the effects repeated thermal therapy for patients with chronic pain. Psychother Psychosom. 2005. PMID: 16088266

תגובות

Vitamin-c-banner

הרצאות וסדנאות באנר

לשחרר באנר